Molitva s papom Franjom u požeškoj crkvi sv. Lovre za pogođene koronavirusom

Slijedeći poticaj pape Franje, na svetkovinu Navještenja Gospodnjeg, 25. ožujka biskup Antun Škvorčević sa suradnicima iz Biskupskog doma pohodio je crkvu sv. Lovre u Požegi i u podne predvodio molitvu. Biskup je u uvodu rekao: Koronavirus je ujedinio svijet u strahu. Papa Franjo nas je pozvao da se danas u podne na svetkovinu navještenja Gospodnjeg ujedinimo u molitvi i posvjedočimo pouzdanje u Boga i to molitvom Gospodnjom – Očenaš. Pridružimo se Svetom Ocu i svima koji su danas s njime molitelji po svem svijetu. Nakon toga biskup je predvodio molitvu Navještenja Gospodnjeg – „Anđeo Gospodnji navijestio Mariji“ . Na svršetku je zazvao Božji blagoslov na sve one koji zbog zaraze koronavirusom žive sasvim posebno stanje svoga života, kao i na sve one koji im nastoje služiti, osobito medicinsko osoblje, pozvavši na trajnu molitvu i solidarnost u ovom teškom trenutku.