Prijenos – 27. ožujka 2020.

U petak, 27. ožujka u 11 sati požeški biskup Antun Škvorčević je predvodio euharistijsko slavlje u kapeli sv. Josipa Biskupskog doma u Požegi za pokoj duše preminuloga svećenika Požeške biskupije preč. Marijana Goleca, župnika Župe sv. Marije Magdalene u Bebrini i Sv. Mihaela Arkanđela u Dubočcu te začasnog kanonika Stolnog kaptola u Požegi. Euharistijskom slavlju je prethodila molitva Krunice Blažene Djevice Marije.

Na biskupov poticaj vjernici su se u 18 sati izravnim prijenosom povezali s papom Franjom koji je na trgu sv. Petra u Vatikanu predvodio molitvu i udijelio blagoslov s Presvetim Urbi et orbi s potpunim oprostom po uobičajenim uvjetima.

Nakon toga je iz požeške Katedrale uslijedio prijenos korizmene kateheze u Godini Božje riječi pod naslovom „Ti imaš riječi života vječnoga – Isus uskrisuje prijatelja Lazara“ s pobožnošću križnog puta.