Euharistijsko klanjanje iz požeške Katedrale putem interneta

U četvrtak, 2. travnja u 18,30 sati održan je prijenos euharistijskog slavlja iz požeške Katedrale kojemu je prethodila molitva otajstava svjetla Krunice Blažene Djevice Marije. Pri svršetku slavlja, a u predvečerje Žalosnoga petka koji se u Požeškoj biskupiji unazad devetnaest godina obilježava kao Dan čišćenja pamćenja i spomena mučenika, jer ove godine nije moguće u Staroj Gradiški održati biskupijsko slavlje spomena zatočenih svećenika, upućena je Bogu molitva za sve tamošnje utamničene svećenike.

Nakon svete mise uslijedilo je euharistijsko klanjanje koje je pripremio i vodio Matej Filipović, župni vikar Župe sv. Terezije Avilske u Požegi. Osobite nakane klanjanja bile su molitva za blagoslov i snagu uslijed kušnja uzrokovanih ugrozom koronavirusa. Za dio molitvenih tekstova tijekom klanjanja poslužili su litanijski zazivi hvala i molbenica koji su odjeknuli prošloga petka s Trga sv. Petra u Rimu prije nego li je papa udijelio blagoslov s Presvetim Franjo „urbi et orbi (gradu i svijetu)“ koji je uključivao i potpuni oprost od vremenitih kazni za grijehe.