Biskup primio požeško-slavonskog župana

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 13. svibnja požeško-slavonskog župana Alojza Tomaševića. Povod susreta je 810. obljetnica prvog pisanog spomena Požeške županije, jedne od najstarijih u Hrvatskoj, kojom prigodom je tiskana Fotomonografija Požeško-slavonske županije. Monografija je trebala biti predstavljena na Dan Županije minulog mjeseca travnja, ali zbog izvanrednog stanja, uzrokovanog pandemijom koronavirusa to nije bilo moguće, te je župan na ovom posjetu biskupu predstavio to vrijedno djelo i uručio ga.

Župan je izvijestio biskupa o epidemiološkom stanju u Požeško-slavonskoj županiji, koje je sve do ovih dana bilo najbolje u Hrvatskoj. Upoznao ga je sa situacijom dviju novooboljelih osobe kojima je proteklih dana nakon dolaska zrakoplovom iz Frankfurta u Hrvatsku potvrđena zaraza. Osvrnuli su se potom na pitanja gospodarske i druge naravi u Županiji, povezano s trenutačnim problemima  otežanih gospodarskih aktivnosti i opasnosti da određeni broj ljudi ostane bez radnog mjesta. Župan je prikazao biskupu strateške projekte koji bi se uskoro trebali započeti ostvarivati te donijeti poboljšanja u komunikacijskom smislu i promaknuti poduzetništvo. Biskup je upoznao župana s biskupijskim nastojanjima na kulturnoj, prosvjetnoj i karitativnoj razini, poželjevši još bolju suradnju za opće dobro građana. Zahvalio mu je za Fotomonografiju i sve ono što Županija nastoji ostvarivati u djelokrugu svojih zadaća.