Biskup primio gradonačelnika Novske

Biskup Antun Škvorčević primio je 18. svibnja u Biskupskom domu u Požegi Marina Piletića, gradonačelnika Grada Novske. Na susretu je sudjelovao Ivica Žuljević, predstojnik Ureda za katoliče škole, Krunoslav Juraković, ravnatelj Katoličke osnovne škole u Novskoj te Robert Mokri, ekonom Požeške biskupije.

Razgovarali su o nekoliko pitanja suradnje između grada Novske i Biskupije, napose na području odgoja i obrazovanja, povezanog s Katoličkom osnovnom školom u Novskoj. Razmotrili su i određena pitanja s područja kulture i doprinos Katoličke Crkve gradu Novskoj, osobito s baštinom Župe sv. Luke Evanđelista. Biskup je zahvalio gradonačelniku za razumijevanje koje iskazuje za vjernike katolike u gradu Novskoj te za djelovanje Crkve u skladu s njezinim specifičnim poslanjem.