Biskup čestitao novoizabranom franjevačkom provincijalu

Požeški biskup Antun Škvorčević uputio je čestitku fra Milanu Krišti, novoizabranom provincijalu  Franjevačke provincije sv. Ćirila i Metodu. Čestitku prenosimo u cijelosti.

» Poštovani fra Milane!

Obradovala me vijest da su Vam braća okupljena na kapitul u Rovinju iskazala povjerenje te Vas izabrala za provincijalnog ministra Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. Radost mi je tim veća što na spomenutu službu dolazite kao gvardijan iz franjevačkog samostana u Požegi, kao župnik Župe Duha Svetoga u Požegi i povjerenik Požeške biskupije za Bogu posvećene osobe. Od srca Vam čestitam!

Zahvaljujem Vam za sve dobro koje ste učinili u Požegi vršeći navedena poslanja, te molim da služba koju preuzimate bude popraćena Božjom pomoću i svjetlom Duha Svetoga, kako biste uz materijalnu obnovu teško oštećenih franjevačkih zdanja u nedavnome zagrebačkom potresu mogli voditi braću putem trajne obnove u duhu Franjine karizme.

Radujem se našoj novoj suradnji, te Vas uz izraze osobitog poštovanja srdačno u Gospodinu pozdravljam.«