Biskupova čestitka šibenskom biskupu prigodom pedesete obljetnice proglašenja svetim Nikole Tavelića

Požeški biskup Antun Škvorčević uputio je čestitku šibenskom biskupu Tomislavu Rogiću prigodom pedesete obljetnice proglašenja svetim Nikole Tavelića. U čestitci biskup kaže:

»Preuzvišeni i dragi gospodine biskupe Tomislave!

Zajedno s Vama, sa svećenicima i Bogu posvećenim osobama te vjernim pukom Vaše mjesne Crkve iskreno se radujem pedesetoj obljetnici proglašenja svetim Šibenčanina Nikole Tavelića. U njemu je na svoj način uzdignuta na oltar svetost mnogih hrvatskih duša tijekom naših trinaest stoljeća, dragocjeni Božji dar ugrađen u život našega naroda. Zahvaljujem Bogu što nam nije uskratio duhovnih velikana koji su u najtežim vremenima bili znak i zalog božanske nepobjedivosti utkane po služenju Crkve u biće hrvatskoga naroda. U nedjelju, 21. lipnja 2020. bit ću duhovno povezan s Vama i svim slavljenicima u Šibeniku, moleći Boga da po zagovoru našeg prvog sveca daruje hrvatskom narodu svetost od koje se istinski živi.

U bratskom molitvenom zajedništvu s Vama, srdačno Vas u Gospodinu pozdravljam«, završava biskup Škvorčević.