Preminuo Stjepan Biber svećenik Požeške biskupije

Uvečer 5. rujna 2020. u Svećeničkom domu u Požegi, nakon duže bolesti iznenada je preminuo vlč. Stjepan Biber u 68. godini života i 42. godini misništva. Velečasni Stjepan Biber rođen je 25. siječnja 1953. godine u Novakovcu, župa Dekanovec, a za svećenika je zaređen, 24. lipnja 1979. u Zagrebu. Službovao je kao župni vikar u Župi Uznesenja BDM u Stenjevcu, a zatim kao upravitelj Župe sv. Marte u Šišincu i Župe Pohoda BDM u Starom Farkašiću, Župe Ranjenog Isusa u Velikoj Gorici – Pleso. Imenovan je potom župnikom Župe sv. Ilije Proroka u Gradini, župnikom Župe sv. Josipa u Lipovljanima, te Župe sv. Nikole Biskupa u Međuriću. Zbog zdravstvenih razloga 2010. godine razriješen je župničke službe i umirovljen, te je otada boravio u Svećeničkom domu u Požegi. Sprovod vlč. Stjepana Bibera bit će u srijedu, 9. rujna 2020. u 14.00 sati na mjesnom groblju u Dekanovcu a nakon toga slavit će se sveta misa zadušnica u župnoj crkvi Svih Svetih.