Provincijal franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda posjetio biskupa

Požeški biskup Antun Škvorčević primio je u Biskupskom domu, 24. rujna fra Milana Krištu, provincijalnog ministra Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. Razgovarali su o pastoralnom djelovanju franjevaca u župama Požeške biskupije. Napose su razmotrili odluku provincijalnog kapitula iz minulog mjeseca lipnja, po kojoj u sljedeće tri godine Provincija treba Biskupiji vratiti na upravu one župe u kojima pastoralno djeluje po jedan franjevac. Uskoro odlazi u misije fra Silvije Šćepanović, župnik u Špišić Bukovici te su biskup i provincijal razgovarali o mogućnosti da spomenutu župu preuzmu dijecezanski svećenici, o čemu će uskoro biti donesena odluka. Među ostalim istaknuli su važnost požeških franjevaca oko duhovnog vodstva sestara klarisa u Požegi. Biskup Antun je i ovom prilikom zahvalio provincijalu Milanu na doprinosu koji franjevaci daju u pastoralu Požeške biskupije, ugrađujući svoju karizmu u mladu mjesnu Crkvu.