Novozaređeni đakoni primili dekrete za svoje službe

Požeški biskup Antun Škvorčević susreo se 1. listopada u Biskupskom domu u Požegi s dvojicom nedavno zaređenih đakona Požeške biskupije te im uručio dekrete o njihovu pastoralnom praktikumu. Đakon Marko Gerendaj upućen je u Župu sv. Augustina Biskupa u Velikoj a Robert Medved u Župu sv. Terezije Avilske u Požegi. Biskup im je protumačio smisao đakonskog pastoralnog praktikuma kao daljnjeg formacijskog koraka u pripravi za prezbiterat, podsjetio ih na način njihova djelovanja, potaknuo da posebnu pozornost posvete svojoj duhovnoj izgradnji kao i svjedočanstvu koje će pružiti u odnosu prema svećenicima i vjernicima u župama kamo su poslani. Također im je naglasio važnost suradnje sa župnikom mentorom na području pastoralnog djelovanja u navedenim župama te s voditeljem praktikuma. Poželio im je na kraju blagoslovljeno i uspješno vrijeme đakonskog praktikuma.