Požeška biskupija pomogla stotinu obitelji na početku nove školske godine

Požeška biskupija već tradicionalno pomaže obitelji s brojnom djecom na početku nove školske godine. Posljednjih deset godina uručivala im je novčanu pomoć prigodom njihova hodočašća u Voćin za Veliku Gospu. Ove godine program hodočašća bio je primjeren okolnosti koronavirusa te je izostala podjela pomoći u Voćinu, nego je u suradnji sa župnicima i caritasovim volonterima ona minulih dana uručena oko stotinu obitelji u njihovim župama. Požeška biksupija izdvojila je oko 150.000,00 kuna te udijelila potporu u skladu s brojem školske djece u obitelji. Pored toga pred svetkovinu sv. Terezije Avislke, zaštitnice požeške Katedrale bit će odobrene stipendije Požeške biskupije učenicima i studentima iz spomenutih obitelji, što će biti dodatna pomoć obiteljima slabijeg materijalnog stanja. I ovom prilikom biskup Antun Škvorčević ponovio je obiteljima ono što im je poručio na njihovu hodočašću u Voćin za Veliku Gospu ove godine: „Vi, obitelji s brojnom djecom, svoju vjernost Bogu svjedočite kroz vjernost u braku i spremnost na žrtvu ljubavi u rađanju i odgajanju djece. Brak i obitelj Božje su djelo, a ono je povezano s ljubavlju, koja je uvijek žrtva. Uvjeren sam da pogledom usmjerenim na Isusovu Majku u njezinu voćinskom svetištu razumijete kako vaše poteškoće i žrtve u braku i obitelji imaju smisao u svjetlu Isusove ljubavi s križa.“