Proslava sv. Huberta u požeškoj Katedrali

Na spomendan sv. Huberta, zaštitnika lovaca, 3. studenoga prepošt Stolnog kaptola Ivica Žuljević predvodio je euharistijsko slavlje u požeškoj Katedrali za sve članove Saveza lovačkih društava Požeško-slavonske županije. Na početku misnog slavlja prepošt Žuljević je okupljenim lovcima na čelu s predsjednikom županijskog Saveza lovačkih društava Brankom Bertelovićem čestitao blagdan njihova nebeskog zaštitnika, te im je prenio pozdrave požeškog biskupa Antuna Škvorčevića. Kazao je da ovim misnim slavljem želimo zajedno zahvaliti Bogu za ljepotu njegovih stvorenja u prirodi, te je zaželio sudionicima slavlja da se ta ljepota prelije u njihova srca.

U homiliji je rekao da lovci imaju posebnu osjetljivost za prirodu u kojoj vole boraviti, ali i za međusobno druženje, te je ustvrdio kako je njihov osjećaj za zajedništvo Božji dar. Napomenuo je kako je pored druženja i ljudskog zajedništva potrebno njegovati osjetljivost i za Boga, koju su lovci i ove godine posvjedočili svojom dolaskom u Katedralu na proslavu svoga nebeskog zaštitnika sv. Huberta. Podsjetivši na najznačajnije događaje iz Svečeve biografije, prepošt ih je pozvao da se i oni poput svoga nebeskog zaštitnika spremno odazovu na Božji poziv. Na temelju Isusove evanđeoske prispodobe, u kojem domaćin poziva uzvanike na gozbu, a oni redom odbijaju poziv, opravdavajući se raznim isprikama, prepošt je ustvrdio da, kada Bog zove čovjeka, ništa drugo nije tako vrijedno da se zbog toga oglušimo na Božji poziv. Svim sudionicima slavlja, a napose lovcima, poželio je da ih Bog po zagovoru sv. Huberta prati i čuva na svim putovima i u svim životnim aktivnostima, napose onima koje su povezane s njihovim boravkom u prirodi. Također im je poželio da se iduće godine mogu ponovno okupiti na proslavu svoga nebeskog zaštitnika. Misno slavlje je pjevanjem uzveličao Mješoviti katedralni zbor pod ravnanjem Maria Večerića.