Blagdan Gospodinova prikazanja u hramu – Dan posvećenog života

U utorak, 2. veljače 2021. godine na blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu – Svijećnicu, slavi se Dan posvećenog života. Požeški biskup msgr. Antun Škvorčević potaknuo je sve svećenike u Požeškoj biskupiji da navedenog blagdana na svim svetim misama podsjete vjernike na karizme koje Gospodin daruje Crkvi po Bogu posvećenim osobama, da za taj dar zahvaljuju, mole za vjernost redovnika i redovnica njihovu pozivu kao i za nova duhovna zvanja.

U Požegi će se toga dana, na poziv dijecezanskog biskupa Antuna, okupiti svi redovnici i redovnice koji djeluju na području Požeške biskupije te, uz pridržavanja epidemioloških mjera, sudjelovati na programu:

16.30 sati – Crkva sv. Lovre: fra Krunoslav Kolarić, OFM, Komunikacija – dar zajedništva;
17.15 sati – Molitva večernjih hvala (prigoda za svetu ispovijed);
18.30 sati – Euharistijsko slavlje u požeškoj Katedrali s obnovom vjernosti zavjetima;
19.45 sati – Domjenak u Domu pape Ivana Pavla II.