Spomendan Gospe Lurdske – Svjetski dan bolesnika

Na spomendan Gospe Lurdske, u četvrtak, 11. veljače 2021., slavi se 29. Svjetski dan bolesnika. Papa Franjo je tom prigodom uputio Poruku pod naslovom “Jedan je učitelj vaš, a svi ste vi braća (Mt 23, 8). Odnos povjerenja u temelju skrbi za bolesne“. Svećenici, vjeroučitelji i članovi Odbora za karitativnu djelatnost župnih pastoralnih vijeća pronaći će u Poruci nadahnuće za katehetske, karitativne i duhovne programe toga dana te iskazati blizinu bolesnicima, uz poštivanje epidemioloških mjera. Ako je moguće, preporuča se toga dana u župnoj crkvi uz svete mise organizirati i slavlje sakramenta bolesničkog pomazanja sa starijim i bolesnim osobama.

Središnje euharistijsko slavlje toga dana u požeškoj Katedrali predvodit će požeški dijecezanski biskup msgr. Antun Škvorčević u 18.30 sati, te nakon toga marijansku procesiju. Toga dana u župama grada Požege neće biti večernjih svetih misa, te će svećenici i vjernici sudjelovati na euharistijskom slavlju u Katedrali.