Biskup primio novog ravnatelja požeške bolnice

Požeški biskup Antun Škvorčević, 27. ožujka 2021. primio je u Biskupskom domu dr. Ivana Vukoju, novog ravnatelja Opće županijske bolnice u Požegi. Na susretu je prisustvovao i dr. Goran Zukanović, voditelj Kirurške poliklinike u Požegi, dr. Dalibor Divković, voditelj Zavoda za dječju kirurgiju KBC-a Osijek, studentica Vanja Divković te Ivica Žuljević, moderator Biskupskog ordinarijata. Biskup je ravnatelju čestitao na izboru za spomenutu službu i poželio puno snage i mudrosti u vođenju tako važne ustanove, koju prate poteškoće, poznate u cijelom hrvatskom zdravstvu. Ravnatelj je upoznao biskupa sa svojim nastojanjima u preuzetoj službi, napose s obzirom na suradnju između Osječkog KBC-a i Požeške bolnice na području dječje kirurgije. Biskup je prikazao uglednim gostima povijesno-kulturni crkveni tijek u zapadnoj i srednjoj Slavoniji, koji je doveo do utemeljenja Požeške biskupije. Predstavio je sakralnu kulturnu baštinu o kojoj Biskupija nastoji sustavno i organizirano voditi brigu, te je osnovala Dijecezanski muzej, Povijesni arhiv i Povijesnu knjižnicu, u koje je sakupila ugroženu povijesno-kulturnu građu Katoličke Crkve na svojim prostorima. Progovorio je i o planovima koje Biskupija ima na navedenom području.  Potom je biskup Antun poveo goste u Povijesnu knjižnicu Požeške biskupije i crkvu sv. Lovre, predstavivši im njihovo povijesno-kulturno značenje. Zatim su posjetili Katedralu i njezinu Riznicu te Dijecezanski muzej.