Hodočašća Gospi Voćinskoj u mjesecu svibnju

7. svibnja 2021.
Hodočašće učenika katoličkih gimnazija i drugih srednjoškolaca

U petak, 7. svibnja 2021. Gospi Voćinskoj hodočaste učenici katoličkih gimnazija iz Požege i Virovitice, a njima će se u skladu s okolnostima pandemije, pridružiti i predstavnici drugih srednjoškolaca Požeške biskupije, napose maturanti.

Program hodočašća:

9,15 sati          Pokorničko bogoslužje i prilika za svetu ispovijed;
10,00 sati        Euharistijsko slavlje – predvodi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević;
11,30 sati        Odmor i okrjepa (u vlastitom aranžmanu);
12,00 sati        Prigodni program (u organizaciji katoličkih gimnazija).

8. svibnja 2021.
Hodočašće osnovnoškolske djece i ministranata

U subotu, 8. svibnja 2021. u biskupijsko marijansko svetište Gospe Voćinske hodočaste učenici osnovnih škola i ministranti iz cijele Požeške biskupije. Prilagođeno okolnostima ugroze koronavirusom u hodočašću će, uz pridržavanje pandemijskih mjera, sudjelovati predstavnici osnovnoškolaca i ministranata iz pojedine župe Požeške biskupije.

Hodočašće će se odvijati po sljedećem programu:

———–  Svaka skupina po dolasku hodočasnički obilazi oko Gospinog lika u svetištu;
9,45 sati          Priprava za misu i mogućnost sakramenta pomirenja;
10,30 sati        Euharistijsko slavlje – predvodi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević;
12,00 sati        Okrjepa i odmor;
12,30 sati        Individualne igre (u prostoru crkvenoga dvorišta);
Molitveni oproštaj u svetištu i odlazak svojim domovima.