Predsjednik Vijeća HBK za ekumenizam čestitao pravoslavnima Uskrs

Prigodom svetkovine Uskrsa po Julijanskom kalendaru, koji se slavi 2. svibnja 2021. požeški biskup Antun Škvorčević uputio je čestitku carigradskom ekumenskom patrijarhu Bartolomeju, patrijarhu Srpske pravoslavne Crkve Porfiriju, svim episkopima SPC u Hrvatskoj te čelniku Makedonske pravoslavne Crkve u Hrvatskoj. Svima je zahvalio za dobre želje i očitovanje zajedništva koje je od njih primio za Uskrs po Gregorijanskom kalendaru. U svijesti zajedničke vjere u Isusovo uskrsnuće i poslanja naviještati i svjedočiti svijetu njegovu pobjedu nad smrću podijelio je uskrsnu radost s patrijarhom Bartolomejem i onima koji su diljem svijeta povjereni njegovoj pastirskoj službi, patrijarhu Porfiriju čestitao prvi Uskrs u službi poglavara SPC i onima kojima je na čelu, te episkopima, svećenicima, monaštvu i drugim vjernicima u njihovim eparhijama. Zamolio je Uskrsloga  da nas u neizvjesnostima i strahu koji zahvaća ljude u sadašnjim svjetskim zbivanjima prati svojom blizinom i hrabri nadu, utemeljenu u Isusovoj pobjedi nad smrću.