Biskup primio slikara Ratka Janjića – Joba

U utorak, 18. svibnja, Požeški biskup Antun Škvorčević primio je 18. svibnja 2021. u Biskupskom domu slikara Ratka Janjića – Joba i kanonika Prvostolnog kaptola zagrebačkog Zvonimira Sekelja. Sugovornici su se ponajprije prisjetili svojih višegodišnjih prijateljskih susreta i djelovanja u Zagrebu. Biskup je predstavio uzvanicima sakralnu kulturnu baštinu o kojoj Požeška biskupija nastoji sustavno i organizirano voditi brigu kao sastavnom dijelu identiteta ovih prostora, te je osnovala Dijecezanski muzej, Povijesni arhiv i Povijesnu knjižnicu, u koje je sakupila ugroženu povijesno-kulturnu građu Katoličke Crkve na svojim prostorima.

Potom je biskup Antun poveo goste u Povijesnu knjižnicu Požeške biskupije i crkvu sv. Lovre, Katedralu i njezinu Riznicu te Dijecezanski muzej. Posebnu pozornost posvetili su izloženim predmetima moderne i suvremen umjetnost. Slikar Janjić-Jobo darovao je biskupu Antunu desetak svojih djela koja će biti uključeni u spomenutu zbirku Dijecezanskog muzeja.