Susret biskupa Antuna i episkopa Jovana

U Biskupskom domu u Požegi, 4. lipnja susreli su se požeški  biskup Antun Škvorčević, predsjednik Vijeća HBK za ekumenizam i dijalog te pakračko-slavonski episkop Jovan Ćulibrk, u čijoj pratnji je bio novi požeški paroh Dejan Šarić te đakon Milan Tomašević. Episkop Jovan upoznao je biskupa Antuna sa svojim nedavnim pohodom Jeruzalemu i susretom s patrijarhom Jeruzalema i cijele Palestine Teofilom III. te je biskupu uručio ikonu Presvete Bogorodice, dar spomenutog patrijarha. Razgovarali su potom o prvom predsjedanju patrijarha Porfirija sjednicom Svetog arhijerejskog sabora Srpske Pravoslavne Crkve, održane u Beogradu od 24. do 29. svibnja ove godine, napose o izboru novih episkopa i daljnjem patrijarhovu upravljanju Zagrebačko-ljubljanskom mitropolijom. Razmotrili su neka aktualna pitanja odnosa dviju sestrinskih Crkava u Hrvatskoj te određene pastoralne probleme, povezane s društvenim procesima u svijetu i kod nas.