Biskup primio franjevačke bogoslove

Dana, 13. kolovoza požeški biskup Antun Škvorčević primio je u Biskupskom domu u Požegi trojicu bogoslova Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda fra Marka Čosića, kandidata za sveti red Đakanata; fra Matu Zirduma, bogoslova četvrte godine i fra Andreja Jozića, bogoslova druge godine predvođene župnikom i gvardijanom požeškog samostana fra Darkom Sudarićem. Bogoslovima koji borave u Požegi dva tjedna na župnom praktikumu i kako bi stekli iskustvo života u bratstvu, biskup je izrazio srdačnu dobrodošlicu u sjedište Požeške biskupije, podsjetivši na dvadeset i četiri godine njezina postojanja. Predstavio im je bogatu povijest požeškog kraja koja je prethodila utemeljenju Biskupije 1997. godine, na snažan trag koji su ostavili napose isusovci u obnovi ovih prostora nakon oslobođenja od Osmanlija, koji su izgradili i zgradu današnjeg biskupskog doma i djelovali na odgojno-obrazovnom području, što ga na svoj način nastavlja Požeška biskupija osnutkom katoličkih škola. Pokazao im je i biskupijsku biblioteku te predstavio starodrevnu požešku crkvu Sv. Lovre. Istaknuo je njezin povijesno-kulturni značaj te upoznao s osobito vrijednim srednjovjekovnim freskama. Bogoslovi na čelu s gvardijanom zahvalili su biskupu na srdačnom prijemu.