Uručeni dekreti članovima Biskupijskog sinodskog povjerenstva, dekanu Požeškog dekanata te novim đakonima

U skladu s odredbom pape Franje u Apostolskoj konstituciji o Biskupskoj sinodi Episcopalis communio i smjernicama Tajništva Biskupske sinode u dokumentu Sinoda 2021.-2023. Za sinodalnu Crkvu: zajedništvo, sudjelovanje i poslanje – Pripremni dokument, biskup Antun Škvorčević imenovao je Želimira Žuljevića za Biskupijskog sinodskog povjerenika, a za članove Biskupijskog sinodskog povjerenstva imenovao je Roberta Kupčaka, Ivana Ereiza, Anu Matković i Tihanu Petković. Na ispražnjeno mjesto dekana Požeškog dekanata imenovao je Branka Šipuru, župnika sv. Ivana Krstitelja u Požegi – Vidovcima. Jednako tako novozaređene đakone rasporedio je na njihov praktikum: Stjepana Guzanovića dodijelio je na službu u Biskupskom ordinarijatu u Požegi i u Župi sv. Terezije Avilske u Požegi, Karla Topalovića u Kolegij Požeške biskupije u Požegi a Tomislava Varelu u Župu sv. Nikole biskupa u Pleternici. Uručujući đakonima dekrete 30. rujna u Biskupskom domu, biskup im je protumačio smisao đakonskog praktikuma kao daljnjeg formacijskog koraka u pripravi za prezbiterat. Predstavio im je način njihova djelovanja, potaknuo da posebnu pozornost posvete svojoj duhovnoj izgradnji kao i svjedočanstvu koje će pružiti u odnosu prema svećenicima i vjernicima na mjestima svoga poslanja. Također im je istaknuo važnost suradnje s njihovim mentorima i voditeljem đakonske godine Ivicom Bošnjakom. Poželio im je blagoslovljeno i uspješno vrijeme đakonske službe.