Vjernici iz Ludbrega posjetili Požegu

Župnik Župe Presvetog trojstva u Ludbregu, msgr. Josip Đurkan organizirao je 23. listopada hodočašće vjernika u svetište Gospe Voćinske i posjet sjedištu Požeške biskupije. Nakon euharistijskog slavlja i programa u Voćinu, u Požegi ih je primio biskup Antun Škvorčević te im je u crkvi sv. Lovre u sastavu Biskupskog doma izrazio dobrodošlicu i na temelju prikaza povijesno-kulturnih vrijednosti ovog sakralnog zdanja upoznao s poviješću Crkve na ovim prostorima naše Domovine, napose s utemeljenjem Požeške biskupije i njezinim pastoralnim nastojanjima.

Potom je biskup Antun poveo hodočasnike u Katedralu i njezinu Riznicu te Dijecezanski muzej, gdje je među ostalim kazao kako je osnutkom Požeške biskupije, 1997. godine započelo prikupljanje predmeta sakralne baštine, materijalnih svjedoka povijesti hrvatskoga čovjeka na ovim prostorima i njegova identiteta, a sastoji se od sakralne zbirke s predmetima od 15. stoljeća do danas, te od zbirke suvremene hrvatske umjetnosti. Hodočasnici iz Ludbrega razgledali su i druge požeške znamenitosti, među njima i Samostan sestara milosrdnica koje djeluju i u njihovoj Župi.