Jesenski susreti trajne svećeničke formacije – sinodsko savjetovanje

Na ovogodišnjem Biskupijskom danu u Požegi minuloga 25. rujna najavljeno je da će se na jesenskim arhiđakonatskim susretima svećenika i đakona, dijecezanskih i redovničkih održati program njihova sinodskog savjetovanja. Prezbitersko vijeće Požeške biskupije je na svom zasjedanju, 25. listopada ove godine donijelo odluku da se navedeni susreti održe po sljedećem redoslijedu:

• Slavonsko-podravski arhiđakonat u ponedjeljak, 8. studenog 2021. u Slatini (Sv. Josip);
  • Katedralni arhiđakonat u utorak, 9. studenog 2021. u Pleternici;
  • Posavski arhiđakonat u srijedu, 10. studenog 2021. u Novoj Gradiški (Bezgrješno začeće BDM);
  • Zapadno-slavonski arhiđakonat u utorak, 16. studenog 2021. u Novskoj (Sv. Luka Evanđelist).

Program susreta odvijat će se po sljedećem rasporedu:

9.30 sati          Molitveno-slavljenički program u župnoj crkvi;
10.00 sati        Upute o sinodskom savjetovanju i predstavljanje radnih listova,
msgr. Želimir Žuljević, biskupijski povjerenik za sinodsko savjetovanje;
10.30 sati        Ispunjavanje radnih listova;
11.15 sati        Odmor;
11.45 sati        Ekumenski vademecum;
12.15 sati        Enciklika Amoris laetitia i pastoral vjernika u neregularnom braku;
13.00 sati        Objed.