Biskup Antun pohodio prognaničko naselje Kovačevac

U pripravi za svetkovinu Isusova rođenja, požeški biskup Antun Škvorčević u pratnji župnika Župe Bezgrješnog začeća BDM u Novoj Gradiški Maria Sanića i tajnika Mateja Silukovića pohodio je 9. prosinca 2021. prognaničko naselje Kovačevac pokraj Nove Gradiške, u koje su smješteni prvenstveno prognanici posebnog statusa iz Bosne i Hercegovine iz vremena Domovinskog rata. Pozdravljajući okupljene, biskup je kazao kako se uoči svetkovine Božića želimo prisjetiti što je Bog učinio za nas i još uvijek čini po svome Sinu Isusu Kristu. Nije nas ostavio samima na našemu putu, nego je postao Emanuel, Bog s nama. Kazao je da Bog to čini na izazovan način tako što je „slab s nama“, sve do križa, do smrtne slabosti, da bi je pobijedio svojom ljubavlju jačom od smrti. Spomenuo je kako je upravo to Božji božićni izazov koji nas potiče da prepoznamo tko smo mi po Bogu usred zajedničkih i osobnih stanja nemoći. Biskup Antun je dodao kako s tim mislima i osjećajima vjere dolazi u ovo prognaničko naselje uoči svetkovine Isusova rođenja, kako bi potaknuo njegove stanovnike da se otvore daru Božje prisutnosti, pronađu u njem snagu i svjetlo na svom putu. Biskup se zanimao za uvjete u kojima prognanici žive, napose u vremenu pandemije koronavirusa, te ih je zajedničkom molitvom i blagoslovom preporučio Božjoj ljubavi, objavljenoj u Isusu Kristu. Potom je tajnik Matej Siluković nazočnim prognanicima uručio božićni dar, novčanu pomoć Požeške biskupije.