Molitveno bdijenje uoči Nove godine u požeškoj crkvi sv. Lovre

U noći 31. prosinca u požeškoj crkvi sv. Lovre mladi grada Požege, kojima su se pridružili i drugi vjernici, okupili su se na klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom tijekom kojeg su u razmatranju, molitvi i pjesmi dočekali Novu 2022. godinu. Klanjanje je predvodio Marijan Pavelić, rektor spomenute crkve, a pjevanje i sviranje su predvodili mladi predvođeni Krunoslavom Siroglavićem, biskupijskim povjerenikom za pastoral mladih. Potaknuti porukom pape Franje prigodom 55. Svjetskog dana mira koji se obilježava 1. siječnja, mladih vjernici su u molitvi pred Presvetim promišljali o važnosti istinskoga mira kojega daje jedino Bog a koji se gradi, kako naglašava Papa, otvorenošću prema Bogu te zajedničkim zalaganjem i radom. Razmatrajući starozavjetne proročke tekstove u kojima izraelski narod proživljava ropstvo te čezne za mirom (Bar 3; Iz 52) molili su za dar mira u vlastitom srcu, u obiteljima kao i u društvu te među narodima.

Okupljeni vjernici su se zatim u molitvi spomenuli izazovnih situacija poput prirodnih nepogoda i širenja bolesti COVID-19 koje su obilježile proteklu godinu osobito u Hrvatskoj i Požeškoj biskupiji prikazujući Bogu sve one koji se zbog trpljenja, bolesti i neimaštine trenutno nalaze u potrebi. Povrh svega su zahvalili Bogu na svim primljenim milostima tijekom 2021. godine te svoje živote kao i djelovanje Požeške biskupije o srebrnom jubileju njezina postojanja preporučili zagovoru i zaštiti Isusove majke Marije. Nakon primljenog euharistijskog blagoslova i završetka klanjanja sudionici su jedni drugima uputili čestitke i želje za Božji blagoslov u Novoj 2022. godini.