Živjeti sinodalnu Crkvu: Izvanredni djelitelji pričesti u Crkvi

Instrukcija Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata Immensae caritatis iz 1973. daje mogućnost da, kada za pričešćivanje velikog broja vjernika nema raspoloživih svećenika, mjesni biskup može vjernicima laicima povjeriti službu izvanrednih djelitelja pričesti. To svakako treba biti zrela, krštena i potvrđena osoba, muškarac ili žena koja se odlikuje vjerom i kršćanskim življenjem te pobožnošću prema Presvetoj euharistiji.

O svojoj službi u Crkvi svjedoči nam Franjo Fedor koji već 11 godina vrši službu izvanrednog djelitelja pričesti u Župi sv. Marka Evanđelista u Našicama (Markovac Našički).

Video-uradci pod općim tematskim nazivom “Živjeti sinodalnu Crkvu”, oblikovani tijekom procesa sinodskog savjetovanja u Požeškoj biskupiji, donose kratka i poticajna razmišljanja na temu Biskupske sinode „Za sinodalnu Crkvu: zajedništvo, sudjelovanje i poslanje“ te svjedočanstva vjernika laika koji u svojoj krsnoj (su)odgovornosti vrše određeno poslanje te izgrađuju i obogaćuju požešku mjesnu Crkvu.

Gost: Franjo Fedor, izvanredni djelitelj pričesti u Župi sv. Marka Evanđelista u Našicama (Markovac Našički)
Izdaje: Povjerenstvo Požeške biskupije za medije
Odgovara: Pastoralni centar Požeške biskupije