Katedralni zbor iz Križevaca na čelu s vladikom Stipićem posjetio Požegu

U subotu, 12. veljače 2022. članovi pjevačkog zbora grko-katoličke Katedrale u Križevcima s prijateljima na čelu s križevačkim vladikom Milanom Stipićem posjetio je Požegu. Primio ih je biskup Antun Škvorčević u Dvorani Bl. Alojzija Stepinca Biskupskog doma u Požegi, izrazivši im srdačnu dobrodošlicu u sjedište Požeške biskupije. Podsjetio ih je na dvadeset i pet godine njezina trajanja. Opisao im je bogatu povijest požeškog kraja koja je prethodila utemeljenju Biskupije 1997. godine, na snažan trag koji su ostavili franjevci a napose isusovci u obnovi ovih prostora nakon oslobođenja od Osmanlija, izgradivši i zgradu današnjeg biskupskog doma, i djelujući na odgojno-obrazovnom području, koje na svoj način nastavlja Požeška biskupija po svojim katoličkim školama. Predstavio im je crkvu Sv. Lovre i istaknuo njezin povijesno-kulturni značaj te upoznao s osobito vrijednim srednjovjekovnim freskama. Nakon upoznavanja s poviješću Požeške biskupije i razgledavanja crkve sv. Lovre, biskup je s hodočasnicima posjetio Katedralu i Riznicu te Dijecezanski muzej.