Živjeti sinodalnu Crkvu: Služba orguljaša u Crkvi

Konstitucija o svetoj liturgiji (Sacrosanctum Concilium, br. 120) potiče nas da cijenimo orgulje kao „tradicionalno glazbalo koje crkvenim obredima može dati divan sjaj te srce veoma uzdići k Bogu i k nebeskim stvarima“ na temelju čega Opća uredba Rimskog misala među liturgijskim službama Božjega naroda (br. 103) opravdano spominje i vlastitu službu orguljaša.

O svojoj službi u Crkvi svjedoči nam Jelica Ticl koja je već 33 godine orguljašica u Župi sv. Mihaela Arkanđela u Stražemanu.

Video-uradci pod općim tematskim nazivom “Živjeti sinodalnu Crkvu”, oblikovani tijekom procesa sinodskog savjetovanja u Požeškoj biskupiji, donose kratka i poticajna razmišljanja na temu Biskupske sinode „Za sinodalnu Crkvu: zajedništvo, sudjelovanje i poslanje“ te svjedočanstva vjernika laika koji u svojoj krsnoj (su)odgovornosti vrše određeno poslanje te izgrađuju i obogaćuju požešku mjesnu Crkvu.

Gost: Jelica Ticl, orguljašica u Župi sv. Mihaela Arkanđela u Stražemanu
Izdaje: Povjerenstvo Požeške biskupije za medije