Održana županijska stručna vijeća vjeroučitelja Požeške biskupije

Tijekom drugog dijela zimskih školskih praznika i tjedna nenastavnih dana za učitelje u školama, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje su održana županijska stručna vijeća vjeroučitelja Požeške biskupije i Đakovačko-osječke nadbiskupije. Stručna vijeća su održana od 22. do 24. veljače počevši od stručnog vijeća srednjoškolskih vjeroučitelja, nakon čega su uslijedila vijeća Posavskog, Slavonsko-podravskog te Katedralnog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata. U radu stručnih vijeća su, uz vjeroučitelje, sudjelovali Ankica Mlinarić, viša savjetnica za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje te predstojnici katehetskih ureda – Teuta Rezo iz Đakovačko-osječke nadbiskupije i Marijan Pavelić iz Požeške biskupije.

Tema stručnih vijeća bila je „Metode rada i mogući pristupi obradi tema povezanih s teologijom tijela“, a predavač Josip Matezović, vjeroučitelj Đakovačko-osječke nadbiskupije. U prvom dijelu svoga izlaganja „Preduvjeti za uspješan rad s učenicima na temu teologije tijela“ vjeroučitelj Matezović je na temelju vlastitih iskustava iznio što je sve potrebno kako bi govor o teologiji tijela bio autentičan i prihvaćen od strane vjeroučenika. Nakon toga je kroz primjere dobre prakse, u drugom dijelu izlaganja prikazao kojim se metodama rada on sam služi u obradi navedenih tema. Naposlijetku je uslijedila tematska rasprava u kojoj su vjeroučitelji svojim komentarima, pitanjima i primjerima istaknuli koliko je ova tema važna u radu s djecom i mladima te s koliko osjetljivosti, stručnosti i predznanja joj treba pristupati.