Neposredna priprava kandidata za prvu pričest i potvrdu na korizmenim nedjeljnim svetim misama

Od osobitog značenja za rast u svijesti pripadnosti Crkvi, čije dioništvo ostvarujemo po svetim sakramentima, ima uvođenje djece i mladih u život po vjeri kroz razne redovite župne programe i one koji su za njih posebno oblikovani. Pripravnici za prvu pričest i sakrament svete potvrde tako će i ove godine svake korizmene nedjelje na svetoj misi slijediti predviđene korake u pripravi za navedene sakramente. Na Prvu korizmenu nedjelju, 6. ožujka 2022. župnici će javno primiti među kandidate za svetu potvrdu one pripravnike koji su do tada sudjelovali u župnim katehezama za taj sakrament, kako je to predviđeno modelom Neposredne priprave kandidata za prvu svetu pričest i potvrdu. Isto će učiniti i s ovogodišnjim kandidatima za prvu svetu pričest.

Nakon što su primljeni među kandidate za svete sakramente, tijekom svete mise Druge korizmene nedjelje krizmanici će potvrditi svoju vjeru tako da će primiti svečano tiskani primjerak Apostolskog vjerovanja, koje će ispovjediti te vlastoručno potpisati, a pridružit će im se prvopričesnici zajedno s ostalom zajednicom. Svoje vjerničko prianjanje uz Isusa Krista pripravnici će očitovati na Treću korizmenu nedjelju kada će im biti predana tiskana Molitva Gospodnja – Očenaš, molitva zajednice Isusovih krštenika. Na Četvrtu i Petu korizmenu nedjelju kandidati će imati provjeru čiji je sastavni dio molitva otklinjanja  i čišćenja od grijeha, što će za krizmanike biti povezano i s uskrsnom svetom ispovijedi i pričešću. Bit će znakovito da Četvrte korizmene nedjelje pripravnici za prvu pričest, ako je moguće, prime prvopričesnički molitvenik, a krizmanici knjigu Evanđelja, te da na Petu korizmenu nedjelju krizmanici prime križ koji će ih podsjećati na slavlje svete Potvrde po kojem će biti ugrađeni u puno zajedništvo Crkve, a prvopričesnika valja označiti križem na čelu.