Živjeti sinodalnu Crkvu: Služba pjevača u Crkvi

Konstitucija o svetoj liturgiji Sacrosanctum Concilium cijelo jedno poglavlje (br. 112-121) posvećuje sakralnoj glazbi koju naziva blagom neprocjenjive vrijednosti, ističući pritom kako “sakralno pjevanje sljubljeno s riječima, tvori nužan i neodjeljiv dio svečanoga bogoslužja” (SC br. 112). Sukladno tome Drugi vatikanski sabor određuje da se “najvećom brižljivošću čuva i njeguje blago sakralne glazbe” potičući službenike Crkve da ustrajno promiču službu pjevača u liturgiji i crkvene pjevačke zborove.

O svojoj službi u Crkvi svjedoči nam Marina Pavičić koja od djetinjstva pjeva u crkvenim zborovima, a trenutno je članica crkvenog pjevačkog zbora Župe Bezgrješnog začeća BDM u Novoj Gradiški gdje vrši i službu psalmista.

Video-uradci pod općim tematskim nazivom “Živjeti sinodalnu Crkvu”, oblikovani tijekom procesa sinodskog savjetovanja u Požeškoj biskupiji, donose kratka i poticajna razmišljanja na temu Biskupske sinode „Za sinodalnu Crkvu: zajedništvo, sudjelovanje i poslanje“ te svjedočanstva vjernika laika koji u svojoj krsnoj (su)odgovornosti vrše određeno poslanje te izgrađuju i obogaćuju požešku mjesnu Crkvu.

Gost: Marina Pavičić, članica crkvenog pjevačkog zbora Župe Bezgrješnog začeća BDM u Novoj Gradiški
Izdaje: Povjerenstvo Požeške biskupije za medije
Odgovara: Pastoralni centar Požeške biskupije