Biskup primio provincijalnu poglavaricu sestara milosrdnica

U Biskupskom domu u Požegi, 28. veljače, biskup Antun Škvorčević primio je s. Barbaru Vrućinu, provincijalnu glavaricu sestara milosrdnica Provincije Bezgrješnog začeća BDM u Zagrebu, u čijoj pratnji je bila provincijalna ekonoma s. Monika Kolić. Na susretu je sudjelovao i Ivica Žuljević, predstojnik Ureda za katoličke škole Požeške biskupije.

Biskup i provincijalna poglavarica razgovarali su o poslanju sestara milosrdnica u požeškom i daruvarskom samostanu i njihovu sudjelovanju u odgojno-obrazovnom projektu Požeške biskupije. Posebnu pozornost posvetili su povijesno-kulturnoj baštini požeškog samostana, čije bi određene sastavnice trebalo povezati s crkvom sv. Lovre i sa sklopom nekadašnjeg Isusovačkog samostana, današnjeg sjedišta Požeške biskupije, kojem povijesno pripadaju.

Biskup Antun zahvalio je provincijalnoj poglavarici za požrtvovnost kojom sestre njezine Provincije surađuju na nekoliko područja djelovanja požeške mjesne Crkve tijekom 25 godina njezina postojanja.