Biskup Antun primio članove Rotary cluba

U subotu, 9. travnja 2022. požeški biskup Antun Škvorčević primio je dvadesetak članova Rotary cluba Zagreb Maksimir i Sesvete na čelu s Damirom Ježekom, podrijetlom Požežninom, profesorom na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu u Zagrebu. Biskup je gostima izrazio dobrodošlicu u sjedištu Požeške biskupije, podsjetivši na dvadeset i pet godina njezina trajanja. Predstavio im je bogatu povijest Crkve požeškoga kraja koja je prethodila utemeljenju Biskupije 1997. godine, podsjetio na snažan trag koji su ostavili franjevci a potom isusovci u obnovi ovih prostora nakon oslobođenja od Osmanlija, podigavši i zgradu današnjega Biskupskog doma, i djelujući na odgojno-obrazovnom području, koje na svoj način nastavlja Požeška biskupija po svojim katoličkim školama. Prikazao im je povijesno-kulturno značenje crkve Sv. Lovre u sastavu Biskupskoga doma i napose upoznao s osobito vrijednim srednjovjekovnim freskama. Biskup je potom s gostima posjetio Katedralu, ocrtavši značaj njezine vrlo vrijedne kasno barokne arhitekture koju su u XVIII. stoljeću gradili carica Marija Terezija i zagrebački biskup Franjo Thauszy. Susret je završio u Dijecezanskom muzeju, gdje su se posjetitelji iz Zagreba susreli sa sakralnom baštinom Požeške biskupije i zbirkom moderne i suvremen hrvatske umjetnosti XX. stoljeća.