Održana županijska stručna vijeća vjeroučitelja Požeške biskupije

Tijekom tjedna nenastavnih dana održana su županijska stručna vijeća vjeroučitelja Požeške biskupije u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Stručna vijeća održana su uživo 19. i 20. travnja – u Požegi za vjeroučitelje Katedralnog arhiđakonata, u Slatini za vjeroučitelje  Slavonsko-podravskog arhiđakonata, u Rešetarima za vjeroučitelje Posavskog arhiđakonata i u Pakracu za vjeroučitelje Zapadno-slavonskog arhiđakonata i srednjoškolske vjeroučitelje.

Tema stručnih vijeća bila je „Rad s djecom s teškoćama u nastavi vjeronauka“. Predavanja i radionice s primjerima iz prakse održali su vjeroučitelji koji i sami rade s djecom s poteškoćama u razvoju te stručnjaci defektolozi i rehabilitatori. Tijekom održavanja svih županijskih vijeća pokazalo se da je tema vrlo korisna i potrebna kao podrška u radu vjeroučiteljima, bilo zbog otežanih uvjeta rada, bilo zbog nedostatka nastavnih materijala, kao i zbog zahtjevnosti i izazova s kojima se vjeroučitelji susreću. Na kraju rada vijeća, vjeroučitelji su izrazili zadovoljstvo načinom obrade sadržaja, kao i time što su se vijeća mogla održati uživo, u osobnom susretu.