Hodočašće učenika osnovnih škola, ministranata i srednjoškolaca u Voćin

Hodočašće osnovnoškolske djece i ministranata Požeške biskupije u Voćin održava se tradicionalno prve subote u mjesecu svibnju. Ove će se godine spomenuto hodočašće održati u subotu, 7. svibnja, a sastoji se od tri dijela: priprave za svetu misu, euharistijskog slavlja – središnjeg događaja hodočašća te vjeronaučnog kviza znanja i raznih zabavnih igara za djecu.

Tema vjeronaučnog kviza znanja obuhvaća povijest Biskupije – od njezina osnutka pa sve do danas. U kvizu mogu sudjelovati ekipe svih župa (župu predstavlja jedna ekipa odnosno četiri vjeroučenika), a najmanje jedna ekipa iz dekanata. Ministranti će u slavlju i ulaznoj procesiji sudjelovati odjeveni u svoja ministrantska odijela.

Program hodočašća:

• ———–  Po dolasku, svaka skupina hodočasnički obilazi oko Gospinog lika u svetištu;
  • 9,45 sati        Priprava za misu i mogućnost sakramenta pomirenja;
  • 10,30 sati      Euharistijsko slavlje – predvodi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević;
  • 12,00 sati      Okrjepa i odmor;
  • 12,30 sati      Vjeronaučni kviz znanja i zabavne igre (u prostoru crkvenoga dvorišta);
    Molitveni oproštaj u svetištu i odlazak domovima.

Jednako tako, hodočašće učenika katoličkih gimnazija i drugih srednjoškolaca u Voćin održat će se u petak, 6. svibnja ove godine, a program hodočašća je sljedeći:

• 9,15 sati          Pokorničko bogoslužje i prilika za svetu ispovijed;
  • 10,00 sati        Euharistijsko slavlje – predvodi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević;
  • 11,30 sati        Odmor i okrjepa (u vlastitom aranžmanu);
  • 12,00 sati        Prigodni zabavni program (u organizaciji katoličkih gimnazija).