Započela neposredna priprava đakona za svećeničko ređenje

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 31. svibnja đakone Luka Čačića iz Župe Gospe Fatimske u Lužanima, Karla Topalovića iz Župe sv. Leopolda Mandića u Požegi i Tomislava Varelu iz Župe sv. Barbare u Jakšiću te razgovarao s njima na početku njihove neposredne priprave za svećeničko ređenje. Po programu koji je izradio voditelj priprave Ivica Bošnjak, kandidati će svakodnevno po utvrđenom dnevnom redu obrađivati određena pitanja povezana s ređenjem i svećeničkom službom. Od 17. do 23. svibnja kandidati će sudjelovati na duhovnim vježbama u Domu sv. Augustina u Velikoj. Slavlje svećeničkog ređenja bit će u nedjelju, 26. lipnja u požeškoj Katedrali. Biskup je pripravnicima za ređenje istaknuo kako se nalaze u devetnici za Duhove i poželio im da molitva bude središte njihove neposredne priprave te da temeljito promisle što zapravo žele ostvariti u svom životu i pročišćenim opredjeljenjem svoje mladenačke slobode pristupe ređenju, ulažući sve svoje sposobnosti za dragocjeno evanđeosko služenje čovjeku u požeškoj mjesnoj Crkvi.