Biskup primio provincijalnu poglavaricu sestara milosrdnica

U Biskupskom domu u Požegi, 13. lipnja 2022. biskup Antun Škvorčević primio je s. Barbaru Vrućinu, provincijalnu poglavaricu sestara milosrdnica Provincije Bezgrješnog začeća BDM u Zagrebu, u čijoj pratnji je bila predstojnica požeškog samostana s. Rahela Dolovski.

Biskup i provincijalna poglavarica razgovarali su o djelovanju sestara milosrdnica u požeškom samostanu i njihovu sudjelovanju u pastoralnom poslanju Požeške biskupije. Razmotrili su i pitanje zgrade u vlasništvu samostana, koja je povijesna sastavnica crkve sv. Lovre, i mogućnosti da se ona kao zaštićeno kulturno dobro uredi za crkvene potrebe.

Biskup Antun zahvalio je provincijalnoj poglavarici za požrtvovnost kojom sestre surađuju na nekoliko područja djelovanja požeške mjesne Crkve tijekom 25 godina njezina postojanja.