Mladomisnici primili prve dekrete

U Biskupskom domu u Požegi, 11. srpnja 2022., biskup Antun Škvorčević primio je trojicu ovogodišnjih mladomisnika Požeške biskupije, Luku Čačića, Karla Topalovića i Tomislava Varelu kako bi im uručio prve dekrete o njihovim svećeničkim službama.

Protumačio im je značenje prvog dekreta, spomenuvši da počinju s poslanjem za koje su se pripravljali tijekom više godina svoje formacije, te da ovaj susret ima značenje određene svečanosti. Dodao je kako želi da im život bude ispunjen suradničkom požrtvovnošću, vjernošću i ustrajnošću, pun radosti i smisla u služenju Božjem narodu požeške mjesne Crkve. Zahvalio im je za sudjelovanje na hodočašću u Rim prošlog tjedna o 25. obljetnici utemeljenja Požeške biskupije. Istaknuo je važnost povezanosti naše mjesne Crkve s Rimom i nasljednikom sv. Petra. Uručio im je dekrete: Luki Čačiću za službu župnog vikara u Župi sv. Nikole Biskupa u Pleternici, Karlu Topaloviću za službu župnog vikara u Župi sv. Terezije Avilske u Požegi, a Tomislavu Vareli za službu župnog vikara u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi. Čestitao im je slavlja mladih misa i primanje prvih svećeničkih dekreta. Mladomisnici su biskupu zahvalili za iskazano povjerenje i obećali suradnju i vjernost u poslanju koje započinju.