Poziv na slavlje 25. obljetnice Požeške biskupije u Voćinu

Na blagdan slavenskih apostola svetih Ćirila i Metoda, 5. srpnja 1997. godine sv. Ivan Pavao II. utemeljio je Požešku biskupiju. Nova mjesna Crkva svečano je uspostavljena 27. rujna iste godine u Požegi – euharistijskim slavljem i ređenjem prvog biskupa msgr. Antuna Škvorčevića. Zahvalni Bogu na brojnim duhovnim plodovima, ove godine slavimo 25. obljetnicu Požeške biskupije. Središnje slavlje srebrnog biskupijskog jubileja održat će se u nedjelju 21. kolovoza u Voćinu, na blagdan Gospe Voćinske, s početkom u 18.30 sati, kada će i voćinska crkva biti proglašena Manjom bazilikom. U zajedništvu s biskupom Antunom, drugim biskupima iz Hrvatske i inozemstva, svećenicima, redovnicima i redovnicama te Božjim narodom požeške mjesne Crkve, slavlje će predvoditi msgr. Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj.

Budimo dionici ovog povijesnog događaja, pođimo na hodočašće u Voćin, te u zajedništvu Marijom, Isusovom Majkom – Gospom Voćinskom, zahvalimo Bogu na daru Požeške biskupije!