Uvedeni u službu novi župnici Požeške biskupije

U nedjelju, 14. kolovoza požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je u župnoj crkvi Bl. Alojzija Stepinca u Novskoj slavlje uvođenja u službu novoimenovanog župnika Krunoslava Jurakovića.

U homiliji biskup je spomenuo kako susrećući jedni druge redovito pitamo „kako si“ i da u odgovorima na to pitanje uglavnom počnemo pripovijedati o onome što nam se u našoj svakodnevici događa, napose mučnoga i teškoga, a da je rijetko čuo kako netko u odgovor na to pitanje uključi Boga i ispripovjedi kakav mu je život s njime. Upozorio je sudionike slavlja da unatoč tome što dolaze na nedjeljnu svetu misu može se dogoditi da Bog u njihovu životu nema praktičnog značenja i biti na zadnjem mjestu, te onda pravo pitanje nije kako smo mi, nego kako je Bogu s nama. Odgovor na to pitanje potražio je u naviještenoj Božjoj Riječi, napose u primjeru Jeremije proroka iz prvog čitanja i Isusa u evanđelju, koji su bili progonjeni jer su zastupali Boga kao prvog i najvažnijeg u čovjekovu životu, iznad svih ljudskih koncepata i strategija. Istaknuo je kako svećenikovo poslanje nije podilaziti ljude, govoriti i raditi ono što im se sviđa, ravnajući se po mentalitetu koji je skrojen po ljudskim nerijetko kratkoročnim ideološkim mjerilima koja smućuju duše, nego slaviti Boga i naviještati njegovu istinu o čovjeku, za tu istinu ljude oduševljavati i pozivati ih da uvijek i svagdje po njoj žive, ne obazirući se na ono što drugi pripovijedaju, pa niti zakoni ako su protivni poštenju i izvornom Božjem naumu o čovjeku i životu. „Ne bojte se biti Božji u Hrvatskoj, jer je to za vas dobro i najbolje za našu Hrvatsku“, kazao je biskup sudionicima slavlja. Poželio je da bude blagoslovljeno i uspješno sve što će njihov novi župnik zajedno s njima promišljati i djelovati, polazeći od Božje riječi i od Isusa Krista kao jedinog istinskog Božjeg mjerila za naš život. Poručio je sudionicima slavlja da se onima koji ih zapitaju kako su ne ustručavaju reći nešto s polazišta vjere i njihova odnosa prema Isusu Kristu, te na taj način pružati dragocjeno svjedočanstvo u Hrvatskoj o onom što se Božjega događa u njihovu životu.