Hodočasnici pješaci iz različitih dijelova Požeške biskupije krenuli u Voćinsko svetište

U jutarnjim satima 20. kolovoza 2022. pješaci iz Davora, Nove Kapele i drugih dijelova Posavine krenuli su na hodočasnički put u Voćin na slavlje 25. obljetnice Požeške biskupije. Oko podneva stigli su u Požegu, gdje su se odmorili i okrijepili, a potom se u 14.00 sati okupili u crkvi sv. Lovre, zaštitnika Požeške biskupije, gdje su im se pridružili pješaci iz požeškog kraja, među njima i skupina mladih te učenika Katoličke gimnazije. Hodočasnike je pozdravio i blagoslovio rektor crkve sv. Lovre Marijan Pavelić. Potaknuo ih je da tijekom svoga hodočasničkog hoda pronađu vremena za produbljivanje vlastitog odnosa s Bogom bez kojega bi dugo pješačenje moglo ostati prazno. Ispraćena zvonima crkve sv. Lovre, procesija hodočasnika predvođena rektorom Pavelićem krenula je prema Stražemanu kamo je stigla u kasnim popodnevnim satima. U stražemanskoj župnoj crkvi pješaci će se pridružiti klanjanju Presvetom Oltarskom Sakramentu na dan župnog godišnjeg klanjanja. Potom su bili smješteni u obiteljima kod kojih su prenoćili.

Sutradan, 21. kolovoza, u 5.00 sati ujutro pješacima prethodnoga dana pridružili su se brojni drugi hodočasnici pješaci iz požeškog kraja te su se pod vodstvom stražemanskog župnika Roberta Mokrog uputili prema Voćinu. Nastavili su tako tradicionalno hodočašćenje u Voćin koje je tijekom četrdeset godina vodio umirovljeni stražemanski župnik msgr. Josip Devčić. Po dolasku u Voćin u popodnevnim satima, u svečanoj procesiji ušli su u Svetište te pjesmom i molitvom pozdravili Gospu Voćinsku. Hodočasnici pješaci  krenuli su u Voćin i iz daruvarskog kraja pod vodstvom daruvarskog župnika Ivana Popića, iz novljanskog kraja na čelu sa župnim vikarom Robertom Medvedom. Priključili su im se i pješaci iz virovitičkog, slatinskog i našičkog kraja koji redovito hodočaste u Voćin za Malu Gospu. Središnje slavlje 25. obljetnice Požeške biskupije tijekom kojega je voćinska crkva uzdignuta na dostojanstvo Manje bazilike, s početkom u 18.30 sati, na otvorenom svetišnom prostoru predvodio je msgr. Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj u zajedništvu s domaćim biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem i dvadesetak drugih biskupa.