Uzvišenje Svetog Križa

Iz vlastitog liturgijskog kalendara Požeške biskupije

Uzvišenje Svetog Križa
Blagdan

Čitanja: Br 21, 4b-9 ili Fil 2, 6-11; Ps 77, 1-2. 34-35. 36-37. 38; Iv 3, 13-17.

Obljetnica posvete crkve: Našice – sv. Antun Padovanski.

Evanđelje dana (Iv 3, 13-17)

“Sin Čovječji ima biti podignut.”

U ono vrijeme: Reče Isus Nikodemu: »Nitko nije uzašao na nebo doli onaj koji siđe s neba, Sin Čovječji.
I kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji tako ima biti podignut Sin Čovječji
da svaki koji vjeruje,
u njemu ima život vječni.
Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.«

Razmišljanje

Ispovijedao sam jučer na sprovodu u svojoj župi. Preminuo je gospodin Slavomir, moj župljanin. Njegov se život približavao kraju, ali on je mogao s vjerom gledati u Kristov križ. Zašto? Da bude spašen. Odluka da bude spašen u njegovu je životu donesena ranije. Svatko tko s vjerom gleda na križ, tko vjeruje Isusu i pođe za Njim, imat će Vječni Život. Isplati se napraviti ovaj izbor ranije. Gdje je u mom stanu i u mome srcu raspelo Isusa Krista? B. W.

(preuzeto iz knjige Živa Riječ 2022. u izdanju Misionara Krvi Kristove)