Svetkovina sv. Terezije Avilske, zaštitnice požeške Katedrale, Katoličke gimnazije i grada Požege

Služba Večernjih hvala i molitveno bdijenje mladih (14. listopada, 19.15 sati)

U predvečerje svetkovine sv. Terezije Avilske, u petak 14. listopada 2022. godine, nakon euharistijskog slavlja u požeškoj Katedrali, s početkom u 19.15 sati slavit će se služba prvih Večernjih hvala svetkovine zaštitnice Katedrale nakon čega će uslijediti molitveno bdijenje mladih pred relikvijom sv. Terezije Avilske, koje će predvoditi učenici i profesori Katoličke gimnazije u Požegi čija je sv. Terezija zaštitnica.

Središnje euharistijsko slavlje (15. listopada, 11 sati)

Na svetkovinu sv. Terezije Avilske, u subotu 15. listopada 2022. godine, svečano misno slavlje u Katedrali u 11 sati predvodit će zadarski nadbiskup i predsjednik Hrvatske biskupske konferencije msgr. Želimir Puljić, u zajedništvu s požeškim dijecezanskim biskupom i drugim biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine, kanonicima požeškog Stolnog kaptola, svećenicima Katedralnog arhiđakonata, učenicima i djelatnicima požeške Katoličke gimnazije, stipendistima Zaklade Požeške biskupije za pomoć učenicima i studentima te pojedinim slojevima vjernika grada Požege. Slavlje započinje procesijom s relikvijom sv. Terezije iz crkve sv. Lovre.