Arhiđakonatski susreti trajne formacije svećenika i đakona

Na sjednici Prezbiterskog vijeća Požeške biskupije, održanoj 3. studenoga 2022., dogovoreno je da će se ovogodišnji jesenski arhiđakonatski susreti trajne formacije svećenika i đakona, dijecezanskih i redovničkih, održati po sljedećem rasporedu:

• Slavonsko-podravski arhiđakonat – 14. studenog 2022. u Slatini (Župa sv. Josipa);
  • Zapadno-slavonski arhiđakonat – 15. studenog 2022. u Pakracu;
  • Posavski arhiđakonat – 16. studenog 2022. u Novoj Gradiški (Župa Bezgrješnog začeća BDM);
  • Katedralni arhiđakonat – 17. studenog 2022. u Velikoj.

Na programu ovogodišnjih svećeničkih formacijskih susreta je Apostolsko pismo pape Franje Desiderio desideravi koje razmatra važnost „liturgijske formacije Božjega naroda“ te dokument Hrvatske biskupske konferencije Poticaji i smjernice za zauzetije ekumensko djelovanje.

Arhiđakonatski svećenički formacijski susreti odvijat će se po sljedećem dnevnom redu:

• 9.30     Molitva Trećeg časa i pozdrav;
  • 9.45     Apostolsko pismo pape Franje Desiderio desideravi;
  • 10.30   Odmor;
  • 11.00   Dokument HBK-a Poticaji i smjernice za zauzetije ekumensko djelovanje;
  • 11.45   Promjene u crkvenom financijskom sustavu prigodom uvođenja Eura u RH;
  • 12.30   Neka aktualna pastoralna i upravna pitanja;