Arhiđakonatski susreti članova župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća

Na sjednici Prezbiterskog vijeća Požeške biskupije, održanoj 3. studenog 2022. godine u Požegi, dogovoreno je da će se arhiđakonatski susreti članova župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća Požeške biskupije održati već tradicionalno u prvom tjednu došašća.

Spomenuti arhiđakonatski susreti imaju za cilj, na temelju Odluka Biskupijskog dana o 25. obljetnici Požeške biskupije, pomoći pastoralnim vijećnicima u ostvarivanju njihovih zadaća djelovanjem u tri radna odbora, određena Pravilnikom župnog pastoralnog vijeća, a ekonomskim vijećnicima u upravi crkvenim vremenitim dobrima u okolnostima uvođenja eura kao sredstva plaćanja u Republici Hrvatskoj.

Susreti će se održati po sljedećem rasporedu:

1. Slavonsko-podravski arhiđakonat – ponedjeljak, 28. studenog 2022., Osnovna škola Josipa Kozarca u Slatini, 19.30 sati;
  2. Posavski arhiđakonat – utorak, 29. studenog 2022., Osnovna škola Antuna Mihanovića u Novoj Kapeli-Batrini, 19.00 sati;
  3. Katedralni arhiđakonat – srijeda, 30. studenog 2022., Katolička gimnazija s pravom javnosti u Požegi, 19.00 sati;
  4. Zapadno-slavonski arhiđakonat – četvrtak, 1. prosinca 2022., Osnovna škola braće Radića u Pakracu, 19.00 sati.