Bogoslovi Antonio Kljajić i Ivan Ligenza postavljeni u službu lektora

Pred početak liturgijskog vremena došašća, u subotu 26. studenoga 2022., tijekom Službe riječi koju je u kapeli Presvetog Srca Isusova Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu predvodio bjelovarsko-križevački biskup msgr. Vjekoslav Huzjak, u službu lektora postavljena su petnaestorica bogoslova među kojima i bogoslovi Požeške biskupije Antonio Kljajić iz župe sv. Josipa u Đurđenovcu i Ivan Ligenza iz župe Uzašašća Gospodinova u Ruševu. Pored zajednice bogoslova, na svečanosti su bili prisutni rektor bogoslovije preč. Željko Faltak, odgojitelji Josip Đurin i Toni Potrebić te duhovnici Anto Pavlović i Ivan Grbešić.

U prigodnoj homiliji msgr. Huzjak je pozvao nove lektore da dopuste Božjoj Riječi da ona oblikuje njihov život te ih u konačnici suobliči Bogu. Kazao je da bogoslov koji prihvaća Božje vodstvo postaje sposoban i drugima naviještati Radosnu vijest. Upravo to Crkva i očekuje od vas, kazao je bjelovarsko-križevački biskup te zaključio, živimo Riječ Božju u svojoj nutrini, kako bi ona drugima postala vidljiva i opipljiva.