Biskup Antun upisao se u Knjigu žalosti prigodom smrti pape Benedikta XVI.

Prigodom smrti pape u miru Benedikta XVI. otvorena je Knjiga žalosti u Apostolskoj nuncijaturi u Zagrebu, u koju se 4. siječnja 2023. upisao i požeški biskup Antun sljedećim riječima: »Dijecezanski biskup, svećenici, đakoni, redovnici i redovnice, i svi drugi redovi vjernog naroda Požeške biskupije, u zajedništvu s Crkvom diljem svijeta na čelu s papom Franjom, opraštaju se s preminulim papom u miru Benediktom XVI., ispunjeni osjećajima velike zahvalnosti Bogu za dar njegove plemenite, blage, ponizne, jednostavne, vjerničke osobe, za  njegova duboka teološka promišljanja, ljubav za Crkvu, život ispunjen žrtvom, sjedinjen do kraja s Isusom umrlim i uskrslim.

Očitujemo divljenje prema „poniznom radniku u vinogradu Gospodnjem“, svjedočeći mu duboku zahvalnost, i iskazujući mu osobito  poštovanje, u nadi da je uskrsli Gospodin njegovu smrtnost odjenuo u besmrtnost, prolaznost u vječnost. Ostat će mu živ i trajan spomen u požeškoj mjesnoj Crkvi, u čijih je 25 godina postojanja ugradio osam godina svoga pontifikata, očinskog zanimanja za njezina biskupa i pastoralna nastojanja, napose u vrijeme Opće biskupske sinode 2005., posjeta „ad limina“ 2006. te njegova pohoda Hrvatskoj 2011. godine. Udijelio mu Gospodin vječni mir u društvu svojih svetih i izabranih!«