Čestitka novom porečkom i pulskom biskupu

Papa Franjo imenovao je 31. siječnja 2023.  dosadašnjeg kotorskog biskupa Ivana Štironju za novog porečkog i pulskog biskupa. Tom prigodom požeški biskup Antun Škvorčević uputio mu je sljedeću čestitku:

»Obradovao sam se povjerenju koje Vam je iskazao papa Franjo imenovanjem za porečkog i pulskog biskupa. Ono je zasigurno utemeljeno u Vašoj vjernosti, požrtvovnosti i ljubavi za Crkvu, koju ste posvjedočili tijekom svoga svećeničkog života i službe pastira Kotorske biskupije. Od srca Vam i bratski čestitam, uz izraze dobrodošlice u zajedništvo biskupa Hrvatske biskupske konferencije.

U Vašem služenju Božjem narodu u Hrvatskoj pratit će Vas moja molitva, da Vam Gospodin udijeli duhovnu snagu u vodstvu povjerene Vam porečke i pulske mjesne Crkve, mudrost u upravljanju, uspjeh u pastoralnim nastojanjima. Neka Bog blagoslovi sve što ćete poduzimati, da bude na istinsko dobro duša i izgradnju Kraljevstva Božjeg u našoj hrvatskoj domovini.

Uz izraze posebnog poštovanja i bratske odanosti, srdačno Vas u Gospodinu pozdravljam«, zaključio je biskup Antun.