Neposredna priprava kandidata za prvu pričest i potvrdu na korizmenim nedjeljnim svetim misama

Pripravnici za prvu pričest i svetu potvrdu, kao i prethodnih godina, svake će korizmene nedjelje na svetoj misi slijediti predviđene korake u pripravi za navedene sakramente. Župnici će na Prvu korizmenu nedjelju, 26. veljače 2023. javno primiti među kandidate za svetu potvrdu one pripravnike koji su do tada sudjelovali u župnoj katehezi. Isto će učiniti i s ovogodišnjim kandidatima za prvu svetu pričest. Nakon toga, kandidati za svete sakramente svake će nedjelje slijediti predviđene korake u pripravi za sakramente, što uključuje i njihove roditelje. Župnici će se u tom pogledu poslužiti građom primljenom za korizmu 2019. godine koja je utemeljena u Redu pristupa odraslih u kršćanstvo i prilagođena uzrastu prvopričesničkih i krizmaničkih kandidata.