PDV: Karlo Topalović

Veliki četvrtak je dan uspostave sakramenata euharistije i svetoga reda. Svećenici u cijeloj Crkvi, pa tako i u našoj Biskupiji obilježavaju svoj dan, prisjećajući se svojeg ređenja i obećanja koja su tada dali, a na Misi posvete ulja u požeškoj Katedrali obnovit će svoja svećenička obećanja. Prilika je to da zahvalimo Bogu na daru ministerijalnog svećeništva što ga je Krist ostavio Crkvi po kojem se ostvaruje i njegova euharistijska prisutnost među nama.

Tom prigodom objavljujemo video-intervju “Pastores dabo vobis” s mladomisnikom Karlom Topalovićem koji trenutno vrši službu župnog vikara u Župi sv. Terezije Avilske u Požegi. Zahvaljujemo svima na molitvi te vas potičemo da i dalje molite za svećenike i nova duhovna zvanja.